راهنمای خرید شیرآلات

هدف از خرید شیرآلات می‌تواند مختلف باشد، به عنوان مثال، برای استفاده در خانه، آشپزخانه، شرکت ها و صنایع مختلف. در هر صورت شما عزیزان بهتر است که قبل از خرید شیرآلات به نکات زیر توجه کنید :


آبکاری شیرآلات


یکی از نکات بسیار مهم، آبکاری شیرآلات است. آبکاری شیرآلات تأثیرگذار در دوام آن است و اگر کیفیت مناسبی داشته باشد، جلوی از بین رفتن رنگ شیرآلات پس از مدتی را می‌گیرد. همچنین، آبکاری با کیفیت، جلوی باقی‌ماندن لکه‌های آب یا اثر انگشت بر روی شیرآلات را می‌گیرد و در نتیجه شما نیازی به تمیز کردن شیر پس از هر بار استفاده نخواهید داشت.جنس بدنه شیرآلات


یکی از نکات مهم قبل از خرید شیرآلات، جنس بدنه آن است که می‌توان گفت به عنوان اصلی‌ترین نکته مورد توجه قرار می‌گیرد. در بدنه شیرآلات از انواع مختلف فلزات استفاده می‌شود، اما مهمترین آنها عبارتند از آلیاژ برنج، سرب و استیل. آلیاژ برنج به عنوان پراستفاده‌ترین جنس بدنه شیرآلات شناخته می‌شود و نسبت به دو نوع دیگر، بیشترین طرفدار را دارد.


شیرآلات با بدنه سرب به صورت نادر تولید می‌شوند، زیرا فلز سرب با آب واکنش دارد و برای سلامتی انسان خطرناک است. همچنین، فلز استیل نیز برای بدنه شیرآلات جذاب است، اما به دلیل قیمت بالاتر آن، همانند شیرآلات با بدنه برنجی، محبوبیت کمتری دارد.


بررسی نیاز شما


ابتدا شما باید بررسی کنید که به چه نوع شیرآلات و برای چه کاری نیاز دارید، به عنوان مثال شیرآلات مصرفی شما برای چه جایی خواهد بود. آیا شیرآلات مد نظر شما برای سرویس بهداشتی است یا ظرفشویی و مواردی از این قبیل.


مطالعه محصولات


قبل از خرید شیرآلات شما باید ابتدا به طور کامل لیست محصولات را بررسی کرده و ایده آل ترین شیرآلات را با توجه به نیاز خودتان پیدا کنید. همچنین می توانید برای پیدا کردن شیرآلات خوب، با استفاده از شماره تماس های وبسایت با کارشناسان دییرهوم در تماس باشید و از آن ها مشاوره رایگان دریافت کنید.


بررسی قیمت


طبیعتا یکی از مهم ترین موارد برای خرید شیرآلات، بحث مربوط به قیمت آن است. شیرآلاتی که شما می خرید باید از نظر قیمت و کیفیت با هم تناسب داشته باشند و برای درک این موضوع کافی است به ویژگی ها و تصاویر شیرآلات توجه کنید.


همچنین در صورتی که همچنان برای خرید شیرآلات از دییرهوم به دنبال مشاوره و یا پیشنهادات هستید میتوانید با استفاده از شماره تماس های وبسایت با ما در ارتباط باشید.


انواع شیرآلات بر اساس مکان های مختلف خانه


شما می توانید برای هر قسمت از خانه خود با توجه به انواع معرفی شده در زیر اقدام به خرید شیرآلات کنید:


شیرآلات چشمی


مصرف بهینه آب یک اصل بسیار مهم است. استفاده از شیرآلات هوشمند و مدرن امروزه مورد توجه قرار گرفته است که به آن شیرآلات چشمی یا شیرآلات سنسوری می‌گویند. عملکرد این نوع شیرآلات هوشمند چشمی به این صورت است که با نزدیک شدن یک جسم خارجی به شیرآلات و قرار گرفتن آن جسم در مقابل چشمی موجود در شیر، آب به صورت خودکار باز می‌شود. پس از انجام عملیات مورد نظر، در صورت برداشتن آن جسم از مقابل چشمی، جریان آب قطع می‌شود.


در ابتدا، این نوع شیرآلات هوشمند برای استفاده در شیرآلات روشویی و در مکان‌های عمومی به منظور رعایت بهداشت و مصرف بهینه‌ی آب استفاده می‌شدند. اما در حال حاضر، می‌توان از این نوع شیرآلات در سایر مکان‌ها نیز استفاده کرد.


شیرآلات ظرفشویی


شیرآلات ظرفشویی، همانطور که از نام آن پیداست، این نوع شیرآلات برای استفاده در آشپزخانه و شستشوی ظروف استفاده می‌شود و در چندین نوع مختلف تولید می‌شود. با توجه به حجم بالای مصرف این شیرآلات، کیفیت بسیار بالایی باید داشته باشند تا پس از مدتی به مشکل نخورند. (برای دریافت مشاوره در مورد خرید شیرآلات حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.)


شیرآلات روشویی


یکی دیگر از انواع شیرآلات برای خرید که در خانه‌ها و محیط‌های داخلی دیگر استفاده می‌شود، شیرآلات روشویی دستشویی است. این نوع شیرآلات روی توالت دستشویی نصب می‌شود و با انواع ساختارهایی مانند اهرمی، علم متحرک و پایه بلند تولید می‌شود.


شیرآلات حمام


شیرآلات حمام، نوع دیگری از شیرآلات است که در قسمت حمام منزل استفاده می‌شود. شیرآلات حمام در ابتدا به صورت کلاسیک با دو دسته جداگانه برای آب گرم و سرد تولید می‌شد، اما در حال حاضر تعداد تولید این نوع شیرآلات حمام به شدت کاهش یافته است و تولیدکنندگان بیشتر به تولید شیرآلات حمام اهرمی متمرکز شده‌اند.


همچنین، برخی افراد تمایل دارند که شیر روشویی و شیر توالتشان هماهنگ از نظر رنگ و مدل باشند. به همین دلیل، تولیدکنندگان ست‌های شیرآلات روشویی و توالت را معرفی کرده‌اند تا این افراد راضی‌تر شوند و این ست‌ها توسط بسیاری از افراد مورد توجه قرار گرفته‌اند.


شیرآلات روکار و توکار چیست؟


شیرآلات روکار و توکار دو نوع اصلی شیرآلات هستند که در بازار موجود هستند و دارای تفاوت‌هایی هستند.


شیرآلات روکار


شیرآلات روکار شیرآلاتی هستند که در حالت عادی بسته بوده و با چرخاندن دسته یا دستگیره آن، جریان آب را باز می‌کنند. این نوع شیرآلات معمولاً در حمام‌ها، آشپزخانه‌ها و سینک‌ها استفاده می‌شوند. طراحی و شکل ظاهری شیرآلات روکار متنوع است و می‌توان از آنها برای ایجاد زیبایی و استایل دلخواه در فضاهای داخلی استفاده کرد.


 شیرآلات توکار


شیرآلات توکار شیرآلاتی هستند که با استفاده از دسته یا دستگیره‌ای، همزمان جریان آب گرم و سرد را کنترل می‌کنند. در این نوع شیرآلات، با جابجایی دسته یا دستگیره به سمت راست یا چپ، میزان آب گرم و سرد تنظیم می‌شود و جریان آب مخلوط شده از دو منبع به خروجی می‌رسد. شیرآلات توکار معمولاً در دوش‌ها و وان‌ها استفاده می‌شوند.


تفاوت شیرآلات روکار و توکار


تفاوت اصلی بین شیرآلات روکار و توکار در روش کنترل جریان آب و تنظیم دمای آب است. در حالی که شیرآلات روکار تنها جریان آب را باز و بسته می‌کنند، شیرآلات توکار قابلیت کنترل دمای آب را نیز دارند. انتخاب بین این دو نوع شیرآلات بستگی به نیاز و سلیقه شما دارد.


کامل تر بخوانید : تفاوت شیرآلات توکار و روکار در چیست؟

منبع خبر :